11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości. Obchody w Opolu > Uroczystości oficjalne O 10.30 msza św. w intencji ojczyzny w katedrze; 11.30 - przejście pod pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego.

Festyn niepodległościowy 10.00-15.00, ul. Szpitalna - impreza "Historycznym szlakiem Opola" - miniszlak historyczny, atelier fotograficzne stylizowane na początek XX w., warsztaty robienia kotylionów;
13.00, Rynek - pokaz sprzętu wojskowego;
14.00 - Amfiteatr Tysiąclecia - lekcja śpiewania piosenek patriotycznych, koncert Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

pobrane1jpg

Bieg rodzinny Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Sosnkowskiego 12 o 11.00- Bieg rodzinny z okazji 11 Listopada oraz nordic walking, o 11.45 - zabawy lekkoatletyczne dla każdego (od 10.00 otwarcie biura zawodów). > Opolski Urząd Wojewódzki O godz. 14.00 w sali Herbowej wręczenie odznaczeń państwowych, po nim ilustrowana prelekcja dr. Marka Białokura (UO) "Drogi do wolności". Po uroczystości na ścianie OUW wyświetlana będzie impresja upamiętniająca odzyskanie niepodległości.
Pokaz filmu w kinie Helios O 15.15 projekcja filmu "Potop Redivivius" - projektu Filmoteki Narodowej prezentującego dzieło Jerzego Hoffmana w nowej formie.
Ognisko patriotyczne Społeczność szkół katolickich w Opolu zaprasza o 18.00 na plac Katedralny na ognisko patriotyczne. Święto Niepodległości. Góra św. Anny
Uroczystości pod pomnikiem Stowarzyszenie Historyczne Legionów Polskich i Mazurka Dąbrowskiego w Nysie zaprasza na Górę św. Anny. O 11.00 msza św. z udziałem pocztu sztandarowego legionu włoskiego w bazylice, po niej przemarsz pod pomnik Czynu Powstańczego (apel poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów).
Muzeum Czynu Powstańczego dostępne bezpłatnie.
Święto Niepodległości. Brzeg
Brzeski Bieg Niepodległości 11.30 - oficjalne rozpoczęcie, od 12.00 start w różnych kategoriach wiekowych. Start i meta pod ratuszem.
Święto Niepodległości. Strzelce Opolskie
Turniej tenisa stołowego O 10.00 w hali sportowej przy ul. Żeromskiego rozpocznie się otwarty turniej tenisa stołowego.
Święto Niepodległości. Nysa
Obchody i koncert O 9.30 msza św. w bazylice, 10.45 - uroczystości pod pomnikiem Patriotów Polskich; o 17.00 w Nyskim Domu Kultury uroczysty koncert.